
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Approvals | CSA, UR, VDE |
| Output Current | 4 A |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Output Current | 4 A |
| Number of Channels | 2 |
| Turn-On Delay Time | 38 ns |
| Propagation Delay | 54 ns |
| Number of Outputs | 2 |
| Fall Time | 12 ns |
| Rise Time | 12 ns |
| Nominal Supply Current | 870 µA |
| Number of Drivers | 2 |
| Gate Type | Half-Bridge |
| Configuration | HighSide, LowSide |
Stock: 83
Distributors
pcbx
Unit Price$1.68797
Ext.Price$1.68797
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.68797 | $1.68797 |
| 10 | $1.64774 | $16.47740 |
| 25 | $1.58972 | $39.74300 |
| 50 | $1.53374 | $76.68700 |
| 100 | $1.47974 | $147.97400 |
